Siirt fıstığı, dolgun ve lezzetli, düzenli tüketildiğinde sağlığa faydalı bir çerezdir. Sadece Siirt'te yetişen fıstığının ne gibi faydaları olduğunu sizlere açıklayacağız. Bu yazımızda sizlere, tamamen doğal olarak yetiştirilen Siirt fıstığını nerden alabileceğinizi, tüketildiğini sağladığı faydaları ve besin değerleri ile kalori miktarını aktaracağız. Diğer bir çok kuruyemişte bulunan kalori Siirt fıstığında bulunmaz. Uzmanlar tarafından aktarılana göre 100gram Siirt fıstığının 500 kaloriye denk geldiği bilinmektedir. Ayrıca 100 gramında 15 gram protein, 131 mg kalsiyum, 7.3 mg demir vardır. Bu besin değerlerinin dışında bolca E vitamini ile A, B, C vitaminleri barındırır. Antep fıstığından daha lezzetli ve daha büyük olan Siirt fıstığı istenilen miktarda yenilebilir herhangi bir ağrı yapmaz ve daha koyu yeşil olması ile Antep fıstığından ayrılır.3 Kalite olarak toplanan Siirt fıstığının en kalitelisine Mehmet Veysel Varır sitesinden ulaşabilirsiniz.

Siirt Fıstığı Faydaları

Siirt Fıstığının faydalarını görebilmeniz için tamamen doğal olan fıstığı, düzenli tüketmeniz gerekmektedir. Mehmet Veysel Varır, sizler için %100 doğal Fıstığı dalından toplayarak sizlere ulaştırmaktadır.

  • Büyük bir vitamin deposudur. İçeriğinde A, E, C, B, B1 ,B6 vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde kan yapar, zihnin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.
  • Ruhsal ve Fiziksel yönden enerji sağlar, sağlıklı olmanızı sağlar ve psikolojinizin düzelmesine yardımcı olur.
  • İçeriğinde bulunan kalsiyum ile kalp damar rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Kalsiyum kan basıncını düzenler, kemik ve diş sağlığı açısından yarar sağlar.
  • Spor yapan kişilerin kullanması özellikle tavsiye edilir, vücudun yağ ve karbonhidrat dengesini düzenler.
  • Yine içeriğinde ki demir ile kansızlığı önler, kanda ki demirin dengelenmesini sağlar.
  • Akciğerde oluşan iltihapları temizler, göğsü yumuşatıp ağrıları hafifleterek kış aylarında daha fazla görülen öksürüğün geçmesine yardımcı olur.
  • Yağsız protein barındırması nedeniyle diyet yapanlar için çok uygun bir besindir, kilo aldırmaz. 
  • Yaşlanmaya karşı koruyarak sağlıklı ve dinç olmanızı sağlar.
  • Damar yapısını düzenleyerek, damar tıkanıklığının önüne geçmesi ile de bilinmektedir.

Fiyatı Ne Kadar

Sağlığa oldukça yararlı olan, besin değerleri bakımından yüksek ve bolca vitamin içeren %100 doğal Siirt fıstığına mağaza sayfamızdan göz atabilir, sipariş verebilirsiniz. Siirte özel bıttım sabunu, bıttım yağı gibi sağlıklı diğer ürünlerimize ulaşmak için ürünler sekmesine ya da buraya tıklayabilirsiniz.